FortiDDoS 800B

FortiDDoS 800B, pret FortiDDoS 800B, protectie avansata atacuri DDoS, #FDD-800B, pret lista FortiDDoS 800B


Pret FortiDDoS 800B,

Varianta FortiDDoS 800B:  #FDD-800B: – Euro – pret lista recomandat producator

FortiDDoS 800B – Protection Appliance – 8 pairs x Shared Media DDoS Defense Ports (including 8 pairs x GE RJ45 with bypass protection, 8 pairs x GE SFP slots), 2x GE RJ45 Management Ports, AC Power Supply with Redundant Power Option. Includes 480 GB SSD storage. 12 Gbps throughput. Supports Advanced DNS Mitigation.

O abordare mai buna, diferita,  a protectiei impotriva atacurilor DDoS

Fortinet este singurul vendor ce foloseste procesoare ASIC in produsele de protectie DDoS, FortiDDoS pentru a accelera scanarea datelor si a nu incarca procesorul principal al echipameneleor FortiDDoS. Procesoarele FortiASIC-TP2 sunt capabile sa faca si detectia si gestiunea atacurilor FortiDDoS, prin managementul traficului de layer 3,4 si 7, accelerand detectia si protectia rezultand cea mai mica latenta din industrie la acest tip de echipamente.

FortiDDoS foloseste o metoda de detectie 100% euristica bazata pe comportamentul si modelul traficului penru a identifica atacurile DDoS, comparativ cu echipamentele altor competitori ce se bazeaza pe detectia semnaturilor cunoscute.

In cazul in care are loc un atac FortiDDoS il detecteaza imediat pe baza algoritmilor speciali de detectie a traficului si a traficului ïnvatat" pentro o anumita retea. Ca urmarea modului de functionare acest echipament ofera o protectie completa impotriva atacurilor cunoscute, a acelor bazate pe semnaturi cat si a celor de tip Zero Day care nu sunt inca cunoscute, deoarece echipamentul FortiDDoS nu trebuie sa stie semnaturile cunoscute ci detecteaza in functie de tipul traficului.

 

Protectie oferita de FortiDDoS

  • 100% hardware-based Layer 3, 4 and 7 DDoS protection provides fast identification and mitigation of attacks.
  • Behavior-based DDoS protection reacts to any threat without the need for signature files.
  • Up to 24 Gbps full-duplex throughput with bidirectional attack mitigation.
  • Combines IP reputation scoring, Geo-location ACLs, and slow attack mitigation for complete Layer 3, 4, and 7 DDoS attack protection in a single appliance.
  • Industry leading ultra-low latency of less than 50 microseconds.
  • Continuous threat evaluation minimizes risk of “false positive” detections.
  • Advanced connectivity with up to 16x 10G SFP+ Fiber interfaces with built-in bypass capabilities.
  • Easy to deploy and manage with intuitive GUI and comprehensive reporting and analysis tools.

FortiDDoS 200B FortiDDoS 400B FortiDDoS 600B FortiDDoS 800B FortiDDoS 900B FortiDDoS 1000B / FortiDDoS 1000B-DC FortiDDoS 1200B
Specificatii Hardware
Interfete GE de cupru pentru LAN cu "bypass" 4 8 8 8
Interfete GE de cupru pentru WAN cu "bypass" 4 8 8 8
Interfete GE SFP pentru LAN 4 8 8 8
Interfete GE SFP pentru WAN 4 8 8 8
Interfete 10GE SFP+ / GE SFP pentru LAN 8 8 7
Interfete 10GE SFP+ / GE SFP pentru WAN 8 8 7
Interfete LC (850 nm, 10 GE) pentru LAN cu "bypass" 2
Interfete LC (850 nm, 10 GE) pentru WAN cu "bypass"/strong> 2
Stocare 1x 480 GB SSD 1x 480 GB SSD 1x 480 GB SSD 1x 480 GB SSD 1x 480 GB SSD 1x 480 GB SSD 1x 480 GB SSD
Dimensiune 1U 1U 1U 1U 2U 2U 2U
Surse de alimentare Singulara (Optional, Externa Dual "Hot-Swappable") Singulara (Optional, Externa Dual "Hot-Swappable") Singulara (Optional, Externa Dual "Hot-Swappable") Singulara (Optional, Externa Dual "Hot-Swappable") Dual "Hot-Swappable" Dual "Hot-Swappable" Dual "Hot-Swappable"
Performante de Sistem
Throughput (Enterprise Mix — Gbps) 3 6 12 12 18 18 36
Throughput de pachete (Mpps) 4 8 16 16 24 24 48
Latenta (µs) Maxima/Tipica <50/<10 <50/<10 <50/<10 <50/<10 <50/<10 <50/<10 <50/<10
Timp de raspuns "DDoS Attack Mitigation" (s) <2 <2 <2 <2 <2 <2 <2
"DNS Mitigation" avansat (Firmware v4.2.0) Yes Yes No Yes No Yes Yes
Interogari DNS / secunda (M) 1 2 NA 4 NA 6 12
Suport "Open Hybrid Cloud Mitigation" Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes
Specificatii de Mediu
Voltaj AC Intrare 100–240V AC, 50–60 Hz 100–240V AC, 50–60 Hz 100–240V AC, 50–60 Hz 100–240V AC, 50–60 Hz 100–240V AC, 50–60 Hz 100–240V AC, 50–60 Hz 100–240V AC, 50–60 Hz
Voltaj DC Intrare 40.5V–57V VDC 40.5–57V DC
Consum de Putere (Mediu) 156 W 156 W 174 W 174 W 253 W 253 W 311 W
Consum de Putere (Maxim) 260 W 260 W 285 W 285 W 422 W 422 W 575 W
Curent AC Maxim 110V/5.29A, 120V/2.2A 110V/5.29A, 120V/2.2A 110V/5.29A, 220V/2.2A 110V/5.29A, 120V/2.2A 110V/10.0A, 220V/5.0A 110V/10.0A, 120V/5.0A 110V/10.0A, 120V/5.0A
Curent DC Maxim 24A 24A
Caldura Degajata 887 BTU/h 887 BTU/h 972 BTU/h 972 BTU/h 1,440 BTU/h 1,440 BTU/h 1,962 BTU/h
Temperatura de Functionare 32–104°F (0–40°C) 32–104°F (0–40°C) 32–104°F (0–40°C) 32–104°F (0–40°C) 32–104°F (0–40°C) 32–104°F (0–40°C) 32–104°F (0–40°C)
Temperatura de Depozitare -13–158°F (-25–70°C) -13–158°F (-25–70°C) -13–158°F (-25–70°C) -13–158°F (-25–70°C) -13–158°F (-25–70°C) -13–158°F (-25–70°C) -13–158°F (-25–70°C)
Umiditate 5–95% non-condensing 5–95% non-condensing 5–95% non-condensing 5–95% non-condensing 5–95% non-condensing 5–95% non-condensing 5–95% non-condensing
Specificatii de Conformitate
Certificari FCC Class A Part 15, UL/CB/cUL, C-Tick, VCCI, CE
Dimensiuni
Inaltime x Latime x Lungime (in) 1.77 x 17 x 16.32 1.77 x 17 x 16.32 1.77 x 17 x 16.32 1.77 x 17 x 16.32 3.5 x 17.24 x 22.05 3.5 x 17.24 x 22.05 3.5 x 17.24 x 22.05
Inaltime x Latime x Lungime (mm) 45 x 432 x 414.5 45 x 432 x 414.5 45 x 432 x 414.5 45 x 432 x 414.5 88 x 438 x 560 88 x 438 x 560 88 x 438 x 560
Greutate 17.2 lbs (7.8 kg) 17.2 lbs (7.8 kg) 17.2 lbs (7.8 kg) 17.2 lbs (7.8 kg) 36.0 lbs (16.2 kg) 36.0 lbs (16.2 kg) 36.0 lbs (16.2 kg)

Netsafe este distribuitor in  Romania pentru: 

Fortinet, Barracuda Networks, Ruckus Wireless, Brocade, IXIA, Savvius, PhishMe si Nomadix

Daca doriti sa deveniti reseller Netsafe click aici : Pagina de reseller


Contact

pentru mai multe detalii va rugam sa ne contactati






Sediul Netsafe

Addresa: Bdul Nicolae Caramfil 71-73, Bucuresti, Romania, 014142

Telefon: +40 21 224139

Email vanzari: sales @ netsafe.ro

Email support tehnic: suport @ netsafe.ro

Deschide ticket support: http://support.netsafe.ro